خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

الاثنين ١٨ ربيع الأوّل ١٤٤٣

Monday, October 25, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرکز تخصصی مهدویت
برگزاری اولین جشنواره «به سوی خورشید» با موضوع مهدویت
اولین جشنواره ملی به سوی خورشید با هدف ارتقاء آگاهی‌های مهدوی کارکنان دستگاه‌های اجرائی و خانواده آنان همزمان با هفته دولت شروع و تا پایان مهرماه همزمان با هفته وحدت ادامه خواهد داشت.

۱۴۰۰/۶/۱۰ - ۱۰:۳۶

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت اعلام کرد
انتشار ۳ اثر جدید مهدوی در ایام عید غدیر/ از امام مهدی (عج) در قرآن تا نقش علما در ظهور
حجت‌الاسلام نصوری از انتشار سه اثر جدید توسط مرکز تخصصی مهدویت به مناسبت ایام عید غدیر خبر داد و گفت: «امام مهدی (عج) در قرآن»، «اصحاب امام‌ زمان (عج) در دوران غیبت صغری» و «نقش علماء در رویداد ظهور» به زیور طبع آراسته شدند.

۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۰۹:۴۰

حجت الاسلام والمسلمین ملایی:
ﺧﺮوج از ﻣﺤﻮر رﺿﺎﻳﺖ اﻣﺎمﻋﺼﺮ(عج) ﺑﻪ ﻧﻮﻋﻲ ﺧﺮوج از زﻧﺪگی اﺳﻼمی ﻣﺤﺴﻮب می شود
کارشناس برجسته مهدویت گفت: ﺧﺮوج از ﻣﺤﻮر رﺿﺎﻳﺖ اﻣﺎم ﻋﺼﺮ(عج) حتی در رﻓﺘﺎرﻫﺎی ﻇﺎﻫﺮی زﻧﺪگی، ﺑﻪ ﻧﻮعی ﺧﺮوج از زﻧﺪگی اﺳﻼمی ﻣﺤﺴﻮب ﺷﺪه ﻛﻪ ﻧﺘﻴﺠﻪ آن ﻫﻤﺎن ﻣﺮدن ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪ ﺟﺎهلی، ﻳﻌﻨﻲ ﻋﺼﺮ ﻗﺒﻞ از اﺳﻼم ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد .

۱۴۰۰/۱/۲۷ - ۰۵:۳۷

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مُلایی عنوان کرد:
غنیمت شمردن فرصت ها، یکی از مهم ترین ویژگی های منتظران واقعی امام عصر(عج)
مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت: از خصوصیات منتظران امام زمان(عج) غنیمت شمردن فرصت ها است لذا برای تحقق بخشیدن به امر فرج امام عصر(عج) باید از سه ماهرجب،شعبان و رمضان استفاده کامل را برد.

۱۴۰۰/۱/۲۰ - ۱۰:۰۵

حجت الاسلام والمسلمین ملایی:
امام زمان (عج) هم منتظر ظهوراست
حجت الاسلام و المسلمین ملایی در خصوص انتظارفرج امام زمان (عج) گفت: امام عصر(عج)با اِذن خدا از چشم ﻣﺮدم ﻏﺎﻳـﺐ و در اﻧﺘﻈﺎر اﻣﺮ ایشان ﺑﺮای ﻇﻬﻮر ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﻰ ﺑﺮد.

۱۴۰۰/۱/۱۷ - ۰۸:۱۰

حجت‌الاسلام و المسلمین مُلایی:
بهترین شکل زندگی، سبک زندگي منتظرانه است
کارشناس مهدویت در خصوص زندگی منتظرانه گفت شوق به ظهور حضرت مهدی(عج) در حقيقت، شوق بـه حاكميـت حقيقـت و عـدالت در زندگي بشر است و زندگي به انتظار دولت مهـدوی را مـي تـوان در سـيره ائمـه بزرگوار مشاهده نمود.

۱۴۰۰/۱/۱۳ - ۰۶:۳۰

مسئول قرارگاه نیمه شعبان در استان البرز:
قرارگاه نیمه شعبان با محوریت محتواسازی رسانه ای در البرز راه اندازی شده است
امدادی با اعلام خبر برپایی پویش بچه محل منتظر با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: قرارگاه نیمه شعبان با محوریت محتواسازی رسانه ای در البرز با هدف قالب تولید برنامه های رسانه ای به فرهنگ مهدویت می پردازد.

۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۸:۲۲

مدرسه زمستانه شبهه پژوهی مهدویت برگزار می‌شود
مدرسه زمستانه شبهه پژوهی مهدویت: نقد جریان مدعی یمانی (احمد بصری) با موضوعاتی همچون بررسی روایات یمانی و ادعاهای احمد بصری در خصوص رجعت و تأویلات برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۰:۵۱

مدیر حوزه علمیه لرستان:
مرکز تخصصی مهدویت از بین طلاب حوزه علمیه برادران طلبه می پذیرد
حجت الاسلام عبداللهی، گفت: از بین طلاب واجد الشرایط حوزه علمیه برادران لرستان طلبه در سطح سه رشته تخصصی مهدویت پذیرش می شود.

۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۱

«نیازسنجی مهدویت پژوهی» منتشر شد
کتاب «نیازسنجی مهدویت پژوهی» که در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و به کوشش حجت‌الاسلام دکتر امیرمحسن عرفان سامان یافته، به همت انتشارات این مرکز منتشر شد.

۱۳۹۹/۷/۱۶ - ۱۲:۴۰

معاون آموزش مرکز تخصصی مهدویت اعلام کرد
درس خارج مهدویت به عنوان اولین درس غیر از فقه و اصول در حوزه‌ علمیه قم رسمیت یافت
حجت‌الاسلام مصلحی از رسمیت یافتن درس خارج مهدویت به عنوان اولین درس خارج غیر از فقه و اصول در حوزه‌های علمیه خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مرکز تخصصی مهدویت، برای نخستین بار درس خارج مهدویت در حوزه علمیه قم برای عموم طلاب ارائه می‌شود.

۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۲:۲۲

قائم مقام مدیر و معاون آموزش مرکز تخصصی مهدویت:
راه‌اندازی کمیته مهدویت در مدارج علمی حوزه‌های علمیه/ پذیرش دانش‌پژوه سطح ۴ با رویکرد کلام
حجت‌الاسلام مصلحی با اعلام راه‌اندازی کمیته مهدویت در مدارج علمی حوزه‌های علمیه با هدف ساماندهی پایان‌نامه نویسی مهدوی، گفت: ثبت‌نام سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت با رویکرد کلامی در آذر و دی ماه ۹۹ انجام می‌شود.

۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱:۱۸

برگزاری سومین دوره از سطح سه مهدویت در جامعه‌الزهرا(س)
سومین دوره از سطح سه مهدویت با مباحثی همچون امامت و مهدویت، مهدویت و مستشرقان و ... در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۰۳

معرفی کتاب
رهبری جامعه شیعه (سیر تاریخی از سازمان وکالت تا ولایت فقیه)
کتاب «رهبری جامعه شیعه (سیر تاریخی از سازمان وکالت تا ولایت فقیه)» به قلم جواد نصرالله‌پور و با فصولی همچون انتقال از دوران وکالت به دوران نیابت خاصه و سیر تطور سرپرستی جامعه شیعه منتشر شده است.

۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۳:۴۴

دوره مجازی «تربیت مربی مهدویت در مقطع مهد و پیش دبستان» برگزار می‌شود
دوره مجازی «تربیت مربی مهدویت در مقطع مهد و پیش دبستان» با عناوینی همچون مهارت پاسخگویی به سوالات اعتقادی کودکان و مهندسی فرهنگی و سواد رسانه به همت مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۱:۵۱

دومین شماره از مجله علمی «پژوهشنامه موعود» منتشر شد
دومین شماره از مجله علمی «پژوهشنامه موعود» با مندرجاتی همچون سیر تحول آراء مستشرقان در مورد مهدویت و اعتبار سنجی معیارهای مشروعیت حکومت در جامعه مهدوی منتشر شد.

۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۱:۵۴

«مطالعات مهدوی» در ایستگاه چهل و پنجم
چهل و پنجمین شماره مجله علمی تخصصی «مطالعات مهدوی» با موضوعاتی همچون گستره عدالت در حکومت حضرت مهدی(عج) منتشر شد.

۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۱:۳۷

«مسیر گشایش»؛ روایت رهایی از مشکلات طاقت‌فرسای عصر غیبت
کتاب «مسیر گشایش (کارکرد و آثر دعا به امام زمان(عج) برای منتظران)» به قلم محمد مویدی و با هدف تبیین راه‌های رهایی منتظران از ظلمت‌ها و مسائل طاقت‌فرسای عصر غیبت به تازگی روانه بازار نشر شده است.

۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۱:۳۷

بررسی «انتظار پویا» در پرتو آموزه‌های وحیانی در فصلنامه «انتظار موعود»
شصت و ششمین شماره از فصلنامه انتظار موعود، به صاحب امتیازی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم منتشر شد.

۱۳۹۹/۵/۱۱ - ۱۱:۲۲

تا ظهور/۲۳
موعود گرایی و عقیده به منجی نقطه مشترک ادیان الهی است
حجت الاسلام جوانشیر با بیان این که موعود گرایی و عقیده به منجی نقطه مشترک ادیان الهی است، گفت: از میان فرقه های متعدد اسلامی، امامیه، قائل به امامت و عصمت ائمه اطهار(ع)، هستند که آخرین آنها، حضرت مهدی(عج) منجی عالم بشریت است.

۱۳۹۹/۵/۴ - ۱۲:۵۱