قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۳۴ نفر افزایش یافت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۳۴ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، «پرویز یزدان‌ پناه» عصر امروز (30 شهریور ماه) در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: هم اکنون 295 بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که 148 نفر مبتلای قطعی و 28 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 69 هزار و 761 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی بیان کرد: از 738 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست های PCR حدود  ٣٦ درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و چرام و همچنین از 391 نمونه رپید تست حدود 18 درصد موارد مثبت و بیشترین آمار مربوط به شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا بود.

یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: این بلای خانماسوز  در کشور و استان ،جان عده زیادی را گرفته و بسیاری از خانواده‌ها را عزادار کرده است و اگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون سریعا انجام نشود امکان بوجود آمدن موج های بعدی در استان وجود دارد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه علی رغم سیر نزولی بیماری برخی از افراد بی توجه به وجود این ویروس به گشت و گذار و برگزاری دورهمی های خود ادامه می‌دهند و این اقدامات میتواند موجب افزایش مجدد میزان شیوع بیماری شود.

چاپ خبر