سردار فدوی اعلام کرد:
آغاز هفته مکتب انقلاب اسلامی از ۱۲ آذر
جانشین فرمانده کل سپاه از برگزاری هفته مکتب انقلاب اسلامی از ۱۲ آذرماه خبر داد و گفت: هرسال در ۱۲ آذر هفته مکتب انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم تا پیرامون مراحل پنج‌گانه تحقق اهداف اسلامی اندیشمندان، علما و صاحب‌نظران بحث و تبادل نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سپاه نیوز، دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در گفتگویی از برگزاری هفته مکتب انقلاب اسلامی از ۱۲ آذر ماه خبر داد و گفت:‌ در ۱۲ آذر سال ۱۳۷۹ و در حالی که مسئولین نظام در محضر رهبر معظم انقلاب بودند، ایشان طی یک سخنرانی جامع و مفصل، با طرح یک مقطع جدید، درباره مکتب انقلاب اسلامی صحبت و فرآیند رسیدن به آنچه که مطلوب است را ترسیم کردند.


وی افزود: ما در سپاه از همان سال ۱۳۷۹ به دنبال این بودیم که این فرآیند را در کشور پیگیری و تسهیل کنیم، چون سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و هر موضوعی که در انقلاب اسلامی وجود داشته باشد، موضوع رسالت و ماموریت سپاه است.

سردار فدوی با بیان اینکه در آن سخنرانی رهبر معظم انقلاب پنج فرآیند تحقق اهداف اسلامی را ترسیم نموده‌اند، گفت: اولین فرآیند انقلاب اسلامی بود که در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و در مرحله دوم نیز نظام اسلامی تشکیل شد؛ مرحله سوم دولت اسلامی است که از سال ۱۳۵۸ تاکنون طول کشیده است، دولت البته به معنای دولت‌هایی که چند سال یک بار انتخاب می‌شوند نیست، بلکه منظور کل ارکان نظام است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: تشکیل دولت اسلامی و رسیدن به عوامل تعیین کننده کامل دولت اسلامی خیلی طول کشیده است و باید محقق شود که وارد مرحله چهارم یعنی جامعه اسلامی شویم و پس از آن به سمت مرحله پنجم یعنی تمدن نوین اسلامی برویم.

وی عنوان کرد: این پنج مرحله نتیجه مکتب انقلاب اسلامی است و هر سال در ۱۲ آذر هفته مکتب انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم تا درباره مباحث مختلف و بی شمار این مکتب اندیشمندان، علما و صاحب‌نظران بحث و تبادل نظر کنند تا تحقق این ۵ مرحله دغدغه همه افرادی که در محقق کردن اهداف مکتب انقلاب اسلامی دخیل هستند باشد.

سردار فدوی با تاکید بر اینکه هفته مکتب انقلاب اسلامی از جمعه (فردا) به مدت یک هفته آغاز می‌شود، گفت: این هفته یک مناسبت ملی است و در آن حول و حوش همه مباحث ۵ فرآیند تحقق اهداف اسلامی بحث می‌شود و نمایشگاهی هم به صورت همزمان در حسینیه فاطمه‌ الزهرا (س) تهران برپا شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان و در تشریح جزئیات موضوعات مورد بحث در ایام هفته مکتب انقلاب اسلامی، گفت: مکتب انقلاب اسلامی و قانون اساسی، مکتب انقلاب اسلامی و نظام اسلامی، مکتب انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و نهادسازی، مکتب انقلاب اسلامی و هدایتگری و رهبری، مکتب انقلاب اسلامی و جوان پیشران گام دوم انقلاب، مکتب انقلاب اسلامی و جهاد تبیین خدمت، شایسته سالاری و عدالت خواهی از جمله سرفصل‌هایی است که در این یک هفته پیرامون آنها بحث و تبادل نظر خواهد شد.

چاپ خبر