درخواست مسلمانان آمریکا برای حذف محتواهای برتری طلبانه از کتاب های صوتی
شورای روابط اسلامی-آمریکایی از شرکت های بزرگی مانند گوگل و آمازون خواست تا محتواهای برتری طلبانه را از کتاب های صوتی که به فروش می رسانند ،بردارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « benzinga»،شورای روابط اسلامی-آمریکایی که بزرگ ترین سازمان مدافع حقوق مدنی مسلمانان در آمریکا است از «اودیبل» و کیندل» (شرکت های آمازون) ، آمازون،گوگل پلی بوک (که از سوی گوگل اداره می شود)  و شرکت بارنز اند نوبل (بزرگترین خرده فروشی کتاب در ایالات متحده آمریکا) خواست تا همه مطالب برتری طلبانه را از کتاب های صوتی دیجیتالی پاک کنند.

 

شورای روابط اسلامی-آمریکایی پس از تحقیقات طولانی به این نتیجه رسیده است که همه این شرکت ها کتاب های صوتی کنفراسیونی و ترویج کننده ایده های برتری طلبانه مانند کتاب «راهنمای نادرست سیاسی به سوی جنگ داخلی» را به فروش می رسانند.

 

 «رابرت مک کاو» ، مدیر امور مربوط به دولت در شورای روابط اسلامی-آمریکایی در بیانیه ای در این باره گفت:قابل توجیه و قابل قوبل نیست که خرده فروشی های اینترنتی مانند آمازون ، گوگل ، کتاب صوتی ، و بارنز و نوبل به فکر منفعت و سود خود  از  جریان برتری طلبی سفیدپوستان در آمریکا باشند.

 

پیش از این هم شورای روابط اسلامی-آمریکایی که بزرگ ترین سازمان مدافع حقوق مسلمانان در آمریکا است از همه دولت های محلی خواسته بود تا همه نمادهای کنفراسیونی را از اماکن عمومی جمع آوری کنند.

 

«نهاد عواض»،مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی-آمریکایی در این باره گفت: «نمادهای کنفدراسیونی که نمادهایی از برتری طلبی سفیدپوستان هستند،لکه ننگی بر روی گذشته و حال مردم آمریکا هستند و باید برداشته شوند.

 

وی افزود: «اگر می خواهیم جامعه ای داشته باشیم که در آن همه ادیان و افراد با پیش زمینه های مختلف دارای حقوق و احترام یکسان باشند باید دست از برتری طلبی برداریم و در همین راستا باید نمادهای کنفدراسیونی از مکان های عمومی حذف بشوند.»

چاپ خبر