خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

الخميس ١٠ رمضان ١٤٤٢

Thursday, April 22, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان شمالی - زمان :   ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۰۹:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۴۳۹۵۱

نرخ بیکاری در خراسان شمالی طی زمستان گذشته افزایش یافت
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری استان طی زمستان سال گذشته نسبت به فصل پاییز بیش از چهار درصد بیشتر شد.

"محمد اربابی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار داشت: پارسال نرخ بیکاری استان در بهار ۱۲ درصد، تابستان ۱۱.۱ درصد، پاییز ۸.۱ درصد و در زمستان ۱۲.۲ درصد بوده است.

 


معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه در مجموع نرخ بیکاری در سال ۹۹، ۱۰.۸۵ درصد بوده است، افزود: این رقم پارسال در کشور ۹.۶ درصد گزارش شده است.

 

 

اربابی همچنین با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان طی سال گذشته ۴۶.۳ درصد گزارش شده است، خاطرنشان کرد: پارسال نرخ مشارکت اقتصادی در بهار ۴۴.۳ درصد، تابستان ۴۷.۹ درصد، پاییز ۴۷.۲ درصد و در زمستان ۴۵.۶ درصد بوده است.

 


وی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در کشور ۴۱.۳ درصد بوده است، گفت: با وجود اینکه خراسان شمالی در شاخص نرخ مشارکتی، وضعیت خوبی دارد  و از متوسط کشوری بالاتر بوده است اما مردم از مشکل اشتغال ناقص رنج می برند. 

 

 

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی تصریح کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان در زمستان سال گذشته ۴۵.۶ درصد بود که این رقم در سال  ۹۸، ۴۶.۳ درصد گزارش شد.

 

 

وی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی در کشور در زمستان سال قبل ۴۰.۹ درصد و در زمستان ماقبل ۴۲.۴ درصد بوده و بر این اساس نرخ مشارکت اقتصادی خراسان شمالی علیرغم اینکه از متوسط کشوری بالاتر می باشد در زمستان سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل آن کاهش داشته است. 

 

 

اربابی اظهار داشت: نرخ بیکاری خراسان شمالی در زمستان گذشته ۱۲.۲ درصد و در زمستان ماقبل آن ۱۱.۲ درصد بوده است.

 


معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی  گفت: نرخ بیکاری در کشور طی زمستان گذشته ۹.۷ درصد و در زمستان ماقبل ۱۰.۶ درصد بوده است.

 

 

پایان پیام/569

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

لطفا بعدا مراجعه کنید مدیر در دورکاری به سر می برد!

یکی از حوزه هایی که متاثر از محدودیت های کرونایی شد، خدمات دهی دستگاه های اداری بود که فراهم نبودن زیرساخت ها، این رویه را همراه با تبعاتی از جمله پاسخگو نبودن نیروهای دورکار کرد.

اخبار برگزیده شبستان