خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

الاثنين ٢١ شوّال ١٤٤٣

Monday, May 23, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - ادبیات و نشر زمان :   ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۱۴:۳۳ شناسه خبر : ۱۱۴۱۵۴۱
قزلی:
کتاب های انتشارات جام جم بر مدار هویت ملی و زندگی روزمره مردم می چرخد
مدیر انتشارات جام جم گفت: فرم روایت در کتاب های منتشر شده جام جم هم جنبه داستانی و هم جنبه گزارشی دارد و برخی از روایت کتاب ها تاکنون به صورت محدود در روزنامه جام جم منتشر شده است.

محمد پورعلم-به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست معرفی تازه ها و برنامه های انتشارات موسسه جام جم ظهر امروز در محل موسسه رسانه ای جام جم برگزار شد.


در این نشست مهدی قزلی مدیر انتشارات جام جم گفت: کتاب های منتشر شده در دوره تازه فعایت انتشارات، بر مدار هویت ملی و موضوعات زندگی روزمره مردم می چرخد.

قزلی ادامه داد: فرم روایت در کتاب های منتشر شده هم جنبه داستانی و هم جنبه گزارشی دارد و برخی از روایت کتاب ها تاکنون به صورت محدود در روزنامه جام جم منتشر شده است


مدیر انتشارات جام جم درباره روند انتخاب نویسنده و موضوع آثار گفت: سفارش برخی کتاب ها به طور کامل از سوی ما صورت گرفته و برخی نیز به پیشنهاد آن ها منتشر شده است.

وی افزود:شناخت من از نویسندگان و اهالی مطبوعات کشور موجب شده بتوانیم در جام جم کتاب های جدی و جذاب تولید کنیم. مثلا کتاب متاستاز درباره اسراییل محصول همین شناخت و گفت و گوی طولانی با نویسنده است.


ارایه کتاب های موسسه جام جم در مدیوم صوتی و الکترونیکی موضوع دیگری بود که قزلی درباره آن گفت:
نهادها و موسسات مختلفی پیشنهاد صوتی و الکترونیکی کردن کتاب های موسسه جام جم را مطرح کرده اند
ما پس از فاز اول که با انتشار بیست کتاب همراه است، فعالیت در زمینه صوتی و الکترونیکی شدن کتاب ها آغاز می کنیم

مدیر انتشارات جام جم تاکید کرد: موسسه جام جم به خاطر هویت انتشاراتی اش روزنامه و کتاب منتشر می کند، سایر رسانه ها با مدیاهای متنوع نیز می توانند پا به عرصه معرفی آثار بگذارنددر این نشست همچنین مراد عنادی، مدیر عامل موسسه جام جم گفت: موسسه جام جم بر کیفیت کتاب های منتشر شده تاکید دارد و آن را فدای تعدد آثار نمی کند. می خواهیم کتاب هایی چاپ کنیم که واکنش جامعه و منتقدان را برانگیزد و تاثیرگذار باشد.


وی درباره ورود به تولید کتاب های صوتی و الکترونیکی یادآور شد: ماموریت ما تولید آثار مکتوب است
اما با توجه به استقبال از فضای مجازی در سال های گذشته، امکان خوبی برای حضور در این فضا فراهم شده است.


عنادی همچنین تاکید کرد: در جام جم هم با نویسندگان کارکشته و شناخته شده و هم کتاب اولی ها همکاری می کنیم تا تنوع قابل قبولی را ارایه کنیم.

پایان پیام/14

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان