خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

السبت ٢٩ جمادى الأولى ١٤٤١

Saturday, January 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - محیط زیست و گردشگری زمان :   ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۱۲ شناسه خبر : ۸۶۶۰۳۲

تبیین برنامه‌های دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری برای استان‌های کشور
مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های معاونت گردشگری در قالب ویدئو کنفرانس، به تبیین و هماهنگ‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های این بخش با استان های کشور پرداخت.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «لیلا اژدری» مدیر کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری به همراه کارشناسان و مسئولین گروه‌های مربوطه ضمن ارتباط زنده همزمان با استان‌ها در قالب ویدئو کنفرانس، با تشریح اقدامات، برنامه‌ها و اولویت‌های پیش رو، انتظارات مورد نظر جهت هماهنگی بیشتر با بخش‌های اجرایی در استان‌ها را مطرح کردند.

 

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری د را نقطه اتصال بخش ستادی با سایر نهادها و ارگان‌های فرابخشی عنوان کرد و ظرفیت‌های گردشگری موجود در استان‌ها را دارایی و داشته‌ای خواند که کلیه برنامه‌ریزی‌ها و شکل‌گیری محصولات گردشگری بر مبنای آن انجام می‌گیرد.

 

اژدری با اشاره به قرار گرفتن موضوع توسعه شاخه‌های مختلف صنعت گردشگری در شرح وظایف این دفتر، از گردشگری روستایی، کشاورزی، عشایری، ورزشی، دریایی، سلامت و طبیعت‌گردی به عنوان سرفصل های کاری در این زمینه نام برد که سیاست‌گذاری و تعیین ضوابط اجرایی هر یک در قالب گروهی مجزا در مسیر پیگیری و اجرایی شدن قرار دارد.

 

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری حرکت همسو با اسناد و برنامه‌های بالادستی را در روند حرکت برنامه‌های حوزه گردشگری تاثیرگذار خواند و از استان‌ها خواست تا اولویت کاری خود را بر این اساس هماهنگ کنند.

 

اژدری همچنین نامگذاری سال 2020 از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به عنوان «گردشگری و توسعه روستایی» و میزبانی جمهوری اسلامی ایران از رویدادی با همین مضمون را اقدام مهم بین‌المللی پیش رو خواند که نیاز به هماهنگی و تعامل یکپارچه کلیه استان‌های کشور در این مهم وجود دارد.

 

وی در ادامه تدوین نقشه راه توسعه گردشگری روستایی را نیز یکی از اقدامات مهم و در دست اجرا خواند که به زودی با استخراج فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی این موضوع و ورود به عرصه اجرایی منطبق با اصول توسعه پایدار گردشگری سند مربوطه تهیه و ابلاغ خواهد شد.

 

مدیر‌کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی به منظور شکل‌گیری فرآیندهای سیاست‌گذاری، اجرایی و نظارت بر موضوع گردشگری کشاورزی، این شاخه از صنعت گردشگری را یکی از تقاضاهای مهم بخش خصوصی عنوان کرد که به زودی نقشه راه این فعالیت تخصصی تدوین و فرآیند و ضوابط فنی آن با همکاری ارگان‌های فرابخشی تعیین خواهد شد.

 

اژدری همچنین "اکوتوریسم" را قدیمی‌ترین موضوع در شرح وظایف این دفتر خواند و فعالیت کارشناسان طبیعت‌گردی در 31 استان کشور را ظرفیتی قابل‌توجه عنوان کرد که نقش موثری در شکل‌گیری پروژه‌های تخصصی مربوطه و رعایت شاخص‌های توسعه پایدار دارند.  

 

وی همین‌طور پیگیری موضوعات مربوط به گردشگری عشایری منطبق با فعالیت ملی زیر نظر معاون اول محترم رییس جمهوری را یکی دیگر از مسیرهای اجرایی مهم پیش‌روی این دفتر خواند که با پیشبرد برنامه‌های کارگروه تخصصی شکل گرفته، تلاش برای حفظ اصالت و داشته‌های فرهنگی این قشر از جامعه و پیوند آن به صنعت گردشگری محقق می‌شود.

 

گفتنی است در ادامه این نشست، مسئولین مرتبط استانی به صورت زنده و همزمان به بیان مسائل، نظرات و اقدامات مربوطه پرداختند تا با رسیدن به نقاط مشترک، شتاب و تسریع در دستیابی به اهداف تعیین شده میسر شود.

 

    

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

پلاسکو، آواری که می تواند تکرار شود

خلاء های قانونی، فرهنگ سازی و ایجاد مطالبه عمومی و شهروندی برای ایمن سازی ساختمان های ناایمن که هر لحظه ممکن است جان هزاران شهروند تهرانی را به مخاطره بیاندازد، موضوعی است که دستگاه های نظارتی، اجرایی و فرهنگی باید بیش از پیش به آن توجه داشته باشند.

اخبار برگزیده شبستان