امروز:چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ نسخه اصلی خبرگزاری
آیت‌الله رئیسی در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد:
صلح و امنیت پایدار در گرو اجرای عدالت است/ تحریم، روش جدید جنگ آمریکا با ملت‌ها است
رئیس جمهور با بیان اینکه صلح و امنیت پایدار در گرو اجرای عدالت است و دستیابی به عدالت و آزادی صرفاً از مسیر تأمین حقوق همه ملت‌ها محقق می‌شود،‌گفت: هرگونه نقض حقوق ملت‌ها، بیش از همه چیز صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می‌اندازد.
دکتر اسماعیلی در دومین هفته از سه‌شنبه‌های تکریم؛
مزار پاک شهدا محل اجابت دعا است/ همه ما خاطراتی از عنایات شهدا داریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به تعبیر امام خمینی(ره) شهدا امامزاده‌های عشق هستند و مزار پاک‌شان محل استجابت دعا است. ما این را با تار و پود و گوشت و استخوان‌مان درک کرده‌ایم و خاطراتی از عنایات شهدا داریم.
رئیس ستاد فهمای کشور تشریح کرد؛
تدارک بچه‌های مسجد برای اربعین؛ از برپایی ۱۰ موکب الاتحاد در عراق تا اجرای پویش‌های متنوع
حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی با شرح برنامه‌های ستاد فهما ویژه اربعین، گفت: برپایی ۱۰ موکب الاتحاد در عراق، اجرای پویش‌های کوبه‌بار و سلام اربعین و برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی ازجمله این برنامه‌ها است.
رییس جمهور در آیین تجلیل و تکریم سراسری از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس مطرح کرد:
تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس جلوه‌ای از روشنگری نسبت به هدف شهیدان و ایثارگران
آیت الله رییسی تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس را جلوه‌ای از روشنگری نسبت به یاد، راه، پیام و هدف شهیدان و ایثارگران دانست و تاکید کرد: این تجلیل و تکریم بخاطر این است که هیچکس دچار جهل و نادانی نشود
استاد دانشگاه
اربعین به شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی و زمینه سازی ظهور شتاب می دهد
حجت الاسلام و المسلمین الهی نژاد بابیان اینکه جامعه انبیایی سبک زندگی جدیدی به دنیا عرضه کرده که حول محور اربعین است، گفت: اجتماع قلوب و همدلی و راهپیمایی اربعین می تواند ظهور را نزدیک کند و اربعین به شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی شتاب می دهد.
معاون فرهنگی ستاد فهمای استان تهران اعلام کرد
تدارک ۱۰۰۰ برنامه در کانون‌های مساجد استان تهران در هفته دفاع مقدس
حجت‌الاسلام تختی‌پور از تدارک ۱۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون‌های مساجد استان تهران خبر داد و گفت: اعزام گروه‌های جهادی به مناطق حاشیه‌ای و محروم و برپایی نمایشگاه کتاب ازجمله این برنامه‌ها است.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و رئیس مرکزی ستاد اربعین:
تست پی سی آر زائران اربعین در مسیر برگشت رایگان است
ذوالفقاری با اشاره به اینکه در مسیر رفت به عراق برای مراسم اربعین تست کرونا بر عهده خود زائران است، گفت: در مسیر بازگشت از همه زوار تست پی سی آر رایگان توسط دولت ایران گرفته می‌شود.
رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش خبر داد:
ساخت مرکز درمانی ۱۰۰ تختخوابی ظرف ۴ تا ۷ روز در نیروی زمینی ارتش/۲۰۰ نقاهتگاه در پادگان ها دایر است
امیر سرتیپ دوم موذنی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است و در این صورت شروع پیک های بعدی دور از انتظار نیست گفت: توانایی ساخت مرکز درمانی ۱۰۰ تختخوابی ظرف ۴ تا ۷ روز در نیروی زمینی ارتش وجود دارد.
آیت‌الله شبستری:
مسلمانان در زندگی فردی و اجتماعی از افراط و تفریط پرهیز کنند
آیت‌الله شبستری گفت: طبق فرمایش اهل‌بیت(ع) مسلمانان باید همه جهات زندگی فردی و اجتماعی را در نظر بگیرند و از افراط و تفریط پرهیز کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
لقمه حرام انسان را مقابل امام قرار می‌دهد
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در روایتی داریم که در آخر الزمان مال حلال و رفیق خوب کمیاب می‌شود، گفت: لقمه حرام انسان را به جایی می‌رساند که امام و ولی خدا را می‌کشد.
کتابی از جلوه‌های نهضت عاشورا در دفاع مقدس
نویسنده کتاب از قتلگاه کربلا تا قتلگاه جبهه‌ها گفت: این کتاب تلاش می‌کند جلوه‌هایی از نهضت عاشورا دفاع مقدس را روایت کند.
وزیر فرهنگ و گردشگری چین انتخاب محمدمهدی اسماعیلی را تبریک گفت
وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در پیامی با تبریک انتصاب محمدمهدی اسماعیلی خواستار همکاری‌های دوجانبه و گسترده فرهنگی میان دو کشور شد.
شبستان گزارش می دهد
نقش محوری کانون های فرهنگی هنری در پویایی محلات
براساس علم روانشناسی اجتماعی هر محله از نظر فرهنگی بافت خاص خود را دارد و همین مهم سبب شده تا نقش مجموعه های فرهنگی به ویژه کانون های مساجد در پویایی محلات پررنگ تر شود.