خبرگزاری شبستان

شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

السبت ٦ رجب ١٤٤٤

Saturday, January 28, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

گزارش خبرگزاری شبستان از میزگرد علمی همایش ملی حکمرانی اسلامی

از بررسی ابعاد سیاسی قلمروی حکمرانی تا فقهی سازی اخلاق در حکمرانی اسلامی

ضابطه حکمرانی شایسته آن است که حاکم باید نسبت به دیگران همچون پدر مهربان باشد، پیامبر(ص)وقتی می خواهد همه اهداف بعثت خود را خلاصه کند در مکارم اخلاق خلاصه می کند باید توجه داشت مکارم اخلاق در حکمرانی چگونه تحقق می یابد.

مهمترین عناوین خبری

معاون پژوهشی پژوهشگاه شهید صدر:

تفسیر موضوعی شهید صدر پشتیبان نظری انقلاب اسلامی در حوزه روش و مبنا است

حجت‌الاسلام‌المسلمین مؤذنی با اشاره به تاریخچه «تفسیر موضوعی شهید صدر»، این تفسیر را پشتیبان انقلاب اسلامی در عرصه مبنا، روش و محتوای اسلامی توصیف کرد.

نشست جامعه‌شناسی شورش با تکیه بر اغتشاشات اخیر برگزار شد

دکتر دهقان با رادیکالیسم عمیق اجتماعی دانستن شورش اخیر گفت: یک اعتراض و خشم خفته‌ای در فضای اجتماعی که ثمره سال‌ها کنش در حوزه حکمرانی است، باعث وقوع اتفاق این‌چنینی در فضای کشور شده است.

فرصت‌سازی «اسطوره حاج قاسم و بازسازی هویت ملی ایرانیان» برای شناخت سردار دل‌ها

کتاب «اسطوره حاج قاسم و بازسازی هویت ملی ایرانیان» سعی کرده حاج قاسم را در قالب یک نظریه با تأکید بر «هویت ملی» تحلیل کند، نویسنده به خواننده اجازه می‌دهد از سطح حاج قاسم فراتر رفته و با استناد بر مبانی و چارچوب‌های وی به زمان‌های دیگر سفر کند

گزارش خبرگزاری شبستان از میزگرد علمی همایش ملی حکمرانی اسلامی

از بررسی ابعاد سیاسی قلمروی حکمرانی تا فقهی سازی اخلاق در حکمرانی اسلامی

ضابطه حکمرانی شایسته آن است که حاکم باید نسبت به دیگران همچون پدر مهربان باشد، پیامبر(ص)وقتی می خواهد همه اهداف بعثت خود را خلاصه کند در مکارم اخلاق خلاصه می کند باید توجه داشت مکارم اخلاق در حکمرانی چگونه تحقق می یابد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

اصول حکمرانی اسلامی، تحقق آزادی، عدالت و امنیت است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه حکمرانی به معنای هدایت‌گری فرآیندها و تنظیم گری و به عبارت دیگر مقررات گذاری، رصد و اصلاح آن‌هاست، گفت: اصول حکمرانی اسلامی، تحقق آزادی، عدالت و امنیت است.

آیت الله کعبی:

قدرت در اسلام، امانت و ابزاری برای کارآمدی و پیشرفت و عدالت است/ تحقق اهداف حکومت دینی نیازمند شبکه‌سازی است

عضو مجلس خبرگان گفت: قدرت در اسلام، امانت و ابزاری برای کارآمدی و پیشرفت و عدالت است. حکمرانی، اعمال حکومت به صورت هوشمندانه و حکیمانه اقتدار در یک ساختار مناسب برای تحقق وظایف است.

دبیر علمی همایش ملی حکمرانی اسلامی

همایش ملی حکمرانی اسلامی در پی تبیین ماهیت و مولفه های حکمرانی اسلامی است

حکمرانی اسلامی و همایش ملی حکمرانی اسلامی در جستجوی دستیابی به الگوی مطلوب در این قلمرو و تبیین ماهیت و مولفه های حکمرانی اسلامی و جستجوی اندیشه ورزی های امام و مقام معظم رهبری در این حوزه فکری و معرفتی است.

رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی، پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی:

تلاش امام باقر(ع)ایجاد هویت برای اسلام اصیل در مکتب شیعه بود

حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به تلاش امام باقر(ع)در ایجاد هویت برای اسلام اصیل در مکتب شیعه گفت: جهاد علمی و فرهنگی امام باقر(ع)، باعث شکل گیری هویت اصیل اسلامی در جامعه در آن دوران شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شهدای دفاع مقدس در روز ۸ دی

دفاع مقدس گنجینه‌ای از ایستادگی، استقامت و ازخودگذشتگی مردان و زنان غیرتمند و متعهد ایران در برابر حمله ناجوانمردانه دشمن به این مرزوبوم است.

با نگاهی به کتاب «حمزه»/

داستان شهیدی که جهاد را وظیفه خود می دانست

شهید محمد حسین حمزه فعالیت های جهادی را وظیفه خود می دانست و اعتقاد داشت که این گونه فعالیت ها باید با قدرت انجام شود.

نگاهی به کتاب«نور نیایش»/

امام سجاد(ع) رسالت خویش را با «دعا» تداوم بخشیدند/ مبارزات امام سجاد(ع) بیشتر فرهنگی بود

امامت امام سجاد(ع) با جانسوزترین روز در تاریخ شیعه یعنی عاشورا آغاز شد، با زخم های بی امان بر پیکره اسلام بر اثر قیام های گوناگون شیعیان و ظلم بی ...

کتاب های جدید با موضوع انقلاب اسلامی معرفی می شود

مجموعه نشست‌های رونمایی از کتاب‌هایی با موضوع انقلاب اسلامی، با عنوان «خیابان انقلاب» به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

بیشتر