خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

الخميس ٢٣ جمادى الثانية ١٤٤٣

Thursday, January 27, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

روانشناسی زرد نگاه غیرعلمی به مفاهیم تخصصی روانشناسی

یک روانشناس گفت:روانشناسی زرد به معنای نگاهی غیرعلمی و غیرتخصصی به پدیده‌ها و مفاهیم تخصصی حوزه روانشناسی است.

مهارت هایی برای پرورش کودکان شاد

عضو سازمان نظام روانشناسی کشور گفت:کودکان برای رشد روحی و جسمی خود نیاز به امنیت روانی دارند اگر والدین نتوانند تعارضات بین خود را در غیاب فرزندان حل کنند، امنیت روانی کودک در حال رشد با خطر مواجه می شود.

دعوت از بلاگرها برای ترویج ازدواج بی توجهی به جایگاه صاحبنظران است

یک متخصص علوم رفتاری گفت: متاسفانه دعوت از بلاگرها توسط وزرات ورزش و جوانان بی توجهی به صاحب نظران و ارباب تجربه در زمینه ازدواج است. این بلاگرها برای ازدواج موفق خود و خانواده و دوستان شان چه اقداماتی انجام داده اند که نوبت جوانان جامعه رسیده است.

بسته بندی شکیل اما تهی روانشناسان زرد

عضو انجمن روانشناسان ایران به نقش آسیب زا روانشناسان زرد پرداخت و گفت:عموم مردم باید بدانند تنها راه حل مشکلات روحی و راه حل های ارایه شده از سوی روانشناسان در اتاق درمان است و روانشناسان زرد به مخاطبان بسته بندی شکیل اما تهی ارایه می دهند.

چگونه با همسر خود گفت و شنود با کیفیت داشته باشیم

یک روانشناس عدم مهارت گفتگو مناسب میان زوج ها را زمینه ساز طلاق عاطفی و جدایی دانست و گفت:تکرارمداوم اشتباهات گذشته صمیمت را میان زوج ها از بین می برد.

کودکان بازندگان شرایط دشوار جامعه/چه باید کرد؟

یک جامعه شناس با بیان اینکه کودکان بازندگان شرایط دشوار جامعه هستند، گفت: باید شخصیت کودک را مستقل دید و سهم قابل قبولی در بودجه عمومی برای آنها در نظر گرفت چرا که آنها سرمایه های انسانی  در آینده هستند.

زنگ هشدار افزایش آسیب های اجتماعی با تورم/راهکار چیست؟

یک جامعه شناس با بیان اینکه تورم موجب افزایش آسیب های اجتماعی و مردم دچار احساس رها شدگی می کنند گفت: دولت باید برای افزایش مقاومت، مردم را تحت پوشش تامین اجتماعی همگانی قرار دهد.

سه روایت از فعالیت های یک بانوی نیک اندیش

فعالیت های نیک اندیشانه خود را از انقلاب اسلامی با تبلیغ ارزش ها و آرمان های انقلاب آغاز کرد و همچنین در پشت جبهه های نبرد نیز سهم بزرگی در دفاع از مملکت داشت و در زمان صلح و آرامش هم به یاری کودکان یتیم شتافت.

آسیب شناس اجتماعی:

برنامه های تشویقی فرزند آوری دولت فقط به مسائل مالی توجه نکند

ابهری با تاکید بر اینکه برنامه های دولت نباید فقط به مسائل مالی مانند وام و خودرو توجه کند گفت: کار آفرینی و اشتغال زایی و ارائه مسکن به جوانان ممکن است بهترین راه باشد. اما بالا بردن سطح فرهنگی جوانان و آموزش های لازم می تواند راهگشا باشد.

یک جامعه شناس مطرح کرد:

تقلیل در معیارهای متعالی جامعه با طمع

کارچی گفت:طمع و آز افراد را به سمت حقارت و پستی می کشاند و هم جامعه را ضمن حقیر کردن ، معیارهای متعالی آن را دچار تقلیل می کند.

بک جامعه شناس مطرح کرد:

سواستفاده از سلامت انسان ها بر سرنوشت یک نسل تاثیر می گذارد

ظهوریان گفت:افراد با سواستفاده از سلامت انسانها باعث می شوند خانواده ای پدر یا مادر یا هر دوی آن ها را از دست بدهد و این بر روی سرنوشت فرزندان و نسل آینده تاثیر بگذارد.این افراد علاوه طمع انسانیت خود را هم زیر سوال می برند.

یک جامعه شناس :

ظلم و نابرابری از آثار طمع بر جامعه

بای گفت:طمع وحرص ورزی به دنبال کسب درآمد های باد آورده موجب می شود زمینه ظلم، ستم و نابرابری در جامعه فراهم می کند.

شبستان گزارش می دهد:

ازدواج ساده از برکات کووید ۱۹

زرق و برق و تجملات برگزاری مراسم عروسی با شیوع ویروس کرونا کاهش یافت و آمار ازدواج در دوساله اخیر نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

توان‌افزایی زنان مدیر در دولت دوازدهم به خوبی فراهم شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در دولت دوازدهم با سیاستگذاری‌های مناسب و برنامه‌های آموزشی و توان‌افزایی زنان مدیر تعداد مدیران زن از حدود پنج درصد در سال ۹۲، به بیش از ۲۵ درصد رسیده است،

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر