خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

الخميس ٢٣ جمادى الثانية ١٤٤٣

Thursday, January 27, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مساجد جهان

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از بمباران مسجد انصارالیمن توسط سعودی‌ها تا پناه دادن مسجدالرشید به نیازمندان کانادایی

بمباران مسجد انصارالیمن توسط جنگنده‌های سعودی، اضافه شدن ۸۵ مسجد جدید به طرح اذان یکپارچه در مصر و پناه دادم مسجدالرشید به نیازمندان کانادایی در سرمای کریسمس از جمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، است.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از مرمت مساجد تاریخی در هند و مراکش تا فشار صهیونیست‌ها برای تخریب گنبد طلایی یک مسجد

مرمت مسجد ۲۰۰ ساله در هند، حفظ میراث معماری مراکش با مرمت مساجد تاریخی در این کشور و فشار راست‌گرایان صهیونیست برای تخریب گنبد طلایی مسجدی در بیت صفافا ازجمله اخابر مساجد در هفته‌ای که گذشت، به شمار می‌رود.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از مسجدستیزی ماکرون برای پیروزی در انتخابات تا تعطیلی مسجد جامع «سرینگر» در هند!

چشم انتظاری مسجد جامع دهلی برای مردمت، مسجدستیزی‌های امانوئل ماکرون با هدف پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و تعطیلی مسجد جامع« سرینگر» در اقدام جدید هند علیه مسلمانان ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، است.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از اقامه نماز باران در مساجد الجزایر تا استمرار مسجدستیزی در فرانسه

آغاز روند قانونی تعطیلی مسجد«بلال» در شمال فرانسه، اقامه نماز باران در مساجد الجزایر و اقدام اسلام هراسانه علیه مسجدی در «کبک» کانادا ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت محسوب می‌شود.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از سریال دنباله‌دار تعطیلی مساجد در فرانسه تا ردپای نفاق بر ویرانه‌های مساجد در هند

دور جدید حمله به آزادی‌های مذهبی در فرانسه با تعطیلی ۲۰ مسجد دیگر، مرمت مسجد ۴۵۰ ساله «قطب شاهی» و ردپای نفاق بر ویرانه‌های مساجد در هند؛ از بابری تا جامع ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، است.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از آماده شدن مسجد کوفه برای فاطمیه تا مقابله با افراط گرایی در بنگلادش با ساخت مساجد

آماده شدن مسجد کوفه برای ایام فاطمیه، مقابله با افراط گرایی در بنگلادش با ساخت مساجد و ممانعت صهیونیست‌ها از ادامه تکمیل و مرمت مسجد ابراهیمی آخرین اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، به شمار می‌رود.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از تاسیس مسجد برای مقابله با تهدید هندوها تا نقش‌آفرینی مساجد در گسترش فعالیت‌های تجاری اروپا

تاسیس شورای ملی ائمه فرانسه توسط سه اتحادیه اسلامی و رئیس مسجد بزرگ پاریس، تاسیس مسجد برای مقابله با تهدید هندوها در «گوروگرام» هند و نقش مساجد در ایجاد مشاغل و گسترش فعالیت‌های تجاری در اروپا ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، است.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از ساخت مسجد پیامبر(ص) در دیربورن آمریکا تا خورشیدی شدن بزرگ‌ترین مسجد جهان در مکه

کمک به پروژه «زمین سبز» با خورشیدی شدن بزرگ‌ترین مسجد جهان در مکه، ساخت مسجد پیامبر در «دیربورن» آمریکا و اجرای پروژه مشترک صلح سبز در مسجد «گلاسکو» ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، است.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از استمرار اتهام‌زنی‌ها به مساجد در فرانسه تا ۲۲ مرتبه حمله صهیونیست‌ ها به مسجد الاقصی!

استمرار اتهام‌زنی‌ها به مساجد در فرانسه، ساخت اولین مسجد کلیسای جامع در قازان، ضد عفونی شدن هفتگی ۱۵۰۰ فرش در مسجدالحرام و بازگشایی قدیمی ترین مسجد چوبی در تاتارستان ازجمله اخبار مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت، به شمار می‌رود.

مساجد جهان در هفته‌ای که گذشت

از بازگشت کلمن‌های آب زمزم به مسجدالنبی(ص) بعد از دو سال تا درخشش مسجد کمبریج در طراحی‌های بریتانیا

هتک حرمت مسجد «آستین» در سالروز حملات ۱۱ سپتامبر، قرار گرفتن مسجد «کمبریج» در فهرست بهترین طراحی‌های بریتانیا و بازگشت کلمن‌های آب زمزم به مسجدالنبی(ص) بعد از دو سال ازجمله اخبار مساجد جهان در این هفته است.

مستند «مساجد؛ هنر و فضا» روی آنتن شکه چهار می‌رود

مستند «مساجد؛ هنر و فضا»، روایت کارگردان فرانسوی به سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا و حضور در شش مسجد بزرگ مسلمانان از قاب «چهار سوی علم» روی آنتن می‌رود.

آخرین اخبار مساجد جهان// ۴ آذرماه

از بازگشایی مسجد ۵۵۰ ساله پنجاب هند تا ساخت مسجدی جدید در بلک‌برن انگلیس

بازگشایی مسجد ۵۵۰ ساله در پنجاب هند پس از ۷۳ سال، ساخت مسجدی جدید در بلک‌برن انگلیس و آغاز تاسیس بنای مسجد و مدرسه قرآنی در «پاینزویل» لیبریا ازجمله آخرین اخبار مساجد جهان در ۴ آذرماه است.

آخرین اخبار مساجد جهان// ۲۸ آبان‌ماه

از توصیه‌ها برای بازگشایی مساجد در مصر تا فراخوان استعدادها برای بازسازی مسجد موصل

اجرای طرح توسعه مسجد «چشام» انگلیس در آینده نزدیک، توصیه وزیر اوقاف مصر برای بازگشایی مساجد و دعوت یونسکو از استعدادهای سراسر جهان برای طراحی بازسازی مسجد موصل ازجمله آخرین اخبار مساجد جهان در ۲۸ آبان ماه است.

آخرین اخبار مساجد جهان//۲۶ آبان ماه

از محکومیت گسترده حمله به مسجد «جبیل» در لبنان تا ازسرگیری نماز در برخی مساجد جهان

از سرگیری نمازهای جماعت در مساجد شهر «ناگپور» هند، آتش سوزی مسجد چوبی در استانبول و محکومیت گسترده حمله به مسجد «جبیل» در لبنان ازجمله آخرین اخبار مساجد جهان در ۲۶ آبان ماه است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب«نسخه محرمانه»/

«نسخه محرمانه» مجموعه با حیایی است/ اشعاری عاشقانه و سیاسی اما نجیب

شاعر «نسخه محرمانه»با تعریف عشق در مدارهای دینی و توجه به مضامین انسانی بدون پرده دری جذابیت اشعار عاشقانه را حفظ کرده است.

شبستان گزارش می دهد:

فضای معنوی و اصلاح اندیشه ها متاثر از کاروان بهشتیان

کاروان بهشتیان چند روزی بر حال و هوای استان اصفهان اثر گذاشته و فضای معنوی را ایجاد و قطعا پیام سازنده شهدا بر اصلاح اندیشه های غلط اثر خواهد گذاشت.

یک نویسنده و شاعر:

« مهربان تر از مرگ» منتشر شد/ رمانی اجتماعی با جنبه روانشناختی

پروانی گفت: بسته های لوازم التحریر از عوائد حاصل از فروش کتاب « مهربان تر از مرگ» تهیه و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

محمد هادی زاهدی مطرح کرد؛

«چشمه های بهشت» جامی گوارا از معارف رضوی برای تشنگان حقیقت

نویسنده کتاب «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» ضمن تشریح بخش‌های مختلف این اثر، منبع مورد استناد برای نگارش این اثر را نزدیک‌ترین و ...

تجدید چاپ سه کتاب از سیدعلی شجاعی

انتشارات نیستان به تازگی یک اثر از سید مهدی شجاعی و سه اثر از سید علی شجاعی را تجدید چاپ کرده است.

بیشتر